0 medlemmar och 1 gäst tittar på detta ämne.
Tack för den länken.Ska ta en titt på kabelstamen som sitter vid fram hjulet om det kan vara den som spökar.Verkar vara ett glapp någonstans, idag när jag körde iväg så tog det tid innan instrumentbelysningen tändes, och efter att jag tryckt på bromsen ett bra tag så började allt annat att fungerar också.. men sedan slocknade det igen.Suck börja sakna min gamla saab 9000 aero mer och mer.
Gissar att det är den här du menar: http://www.meeknet.co.uk/E38/Loom_fault.pdfDet är ett klassiskt fel. Det bör du absolut kolla!
Har letat vidare ang mitt "lilla" problem.. iofs fungerar det just nu men jag gillar inte problem som löser sig själva, vill gärna hitta anledningen till att det inte fungerar.Kan det vara ljusmodulen som spökar? Läste att kontakten till denna kan oxiderar och likanade problem som jag har upppstår då.Är det någon som vet om det är den som sitter vid högra kickpanelen.MvhMagnus