0 medlemmar och 1 gäst tittar på detta ämne.
kör Audi och är här för att hjälpa till med lite grafik och portalen. Nu till uppdateringen till SMF 2.0 tittar jag på nytt tema och portal (leker lite på bimmer testforum, Admin där). Var full Admin vid portal organisationen här. Har nu bara vissa admin rättigheter, och kommer att ta ett steg till baka senare till vanlig användare antar jag. Köper jag en BMW stannar väl jag kvar här. Men det vet jag inte än
Har du ägt någon BMW innan?
Nix. jag har aldrig tittat åt BMW för. Insåg först när jag kom hit, att E31 är en cool en. Efter att jag kom hit, har jag noterat att parkeringen på jobbet är full av BMWs. Såg dom inte innan Jag har ju bara skruvat/åkt Harley. Medan bilar var bruksfordon.När jag var yngre skruvade jag Ford V8.
Kravet vi i crew ställde på MrB när vi engagerade honom på forumet var att han måste parkera sin DKW minst 300 meter från bimmerforums kontor och gå till fots sista biten.
Jag ska åka på E31 träff med min A4
Annars kan du köpa en liten BMW modell (leksak) för 100 spänn så du äger en BMW, alltid någonting att börja med.
Jag har ju bara skruvat/åkt Harley. Medan bilar var bruksfordon.